Príbeh superšpióna

Portrét 007 (z archívu KGB):

meno: BOND, James

výška: 183 cm, váha: 76 kg, modré oči, čierne vlasy, štíhly, jazva na pravom rameni, znaky po plastickej operácii na dlani pravej ruky

schopnosti: dobrý športovec, expert na strielanie z pištole a vrhanie nožom, boxér, ovláda základné chvaty džuda, bojuje tvrdohlavo, vytrvalo a vie znášať bolesť

jazyky: francúzsky, nemecky

slabosti: alkohol (ale s mierou), ženy, silný fajčiar (špeciálne cigarety s tromi zlatými prúžkami)

zbrane: Beretta Automatic 25 (nosí ju v púzdre pod lavou pažou, zásobník obsahuje nábojov), vrhací nôž pripevnený na ľavom predlaktí, topánky s ocelovými špičkami

Nepoužíva krycie mená. Nepodplatiteľný.

Tento muž je nebezpečným profesionálnym špiónom, ktorý nosí číslo tajnej služby s dvojčíslim 00 na začiatku, čo mu dáva licenciu na zabíjanie!


Životopis Jamesa Bonda (podľa Iana Fleminga):

James Bond je synom škóta Andrew Bonda z Glencoe a švajčiarky Monique Delacrois z kantonu Waadt. Keď mal 11 rokov rdičia zahynuli pri autonehode neďaleko Chamonix.

Poručníčkou sa stala jeho teta, slečna Charmaine Bond žijúca v malom mestečke Pet Bottom pri Canterbury v grófstve Kent. Najskôr vyučovala chlapca sama, v dvanástich však úspešne zložil skúšky na elitnú školu v Etone, kde ho zapísal ešte jeho otec. Krátke štúdium v Etone nebolo veľmi úspešné. Po dvoch semestroch bola jeho teta požiadaná, aby chlapca zobrala z internátu, lebo vraj obťažoval slúžku. Teta ho teda priviedla do starej školy jeho otca, do "Fettes". Tu bola veľmi prísna školská aj športová výchova. Napriek tomu, že bol James individualista, vytvoril si v športovom klube niekoľko významných a trvalých priateľstiev. Stal sa dobrým boxérom ľahkej váhy a učil sa aj džudo.

V roku 1941, keď opúšťal školu mal 17 rokov a vydával sa za 19 ročného. Vstúpil do služieb ministerstva obrany (na radu starých priateľov svojho otca). Čoskoro získal hodnosť poručíka v zvláštnom oddelení Royal Naval Volunteer Reserve. Na konci vojny bol zaradený do jednotiek komandos. Vtedy za ním prišiel "M" s dôležitými funkciami vrámci úloh ministerstva. Bond prijal službu s nadšením.

V roku 1954 bol vyznamenaný titulom Rytier sv. Michala a dostal rád sv. Juraja. Jeho práca na ministerstve však napriek tomu zostala tajná. Vykonával ju s neuveriteľnou odvahou a chladnokrnosťou, niekedy aj za cenu konfliktov s nadriadenými.

Správy o jeho dobrodružstvách, ktorým sa nepodarilo zabrániť, z neho proti jeho vôli urobili známu osobnosť.

zdroj: Cinema 09/91 a iné časopisy a knihy

*******Cinderella.sk*******